اصول طراحی دكوراسيون دفتر کار مدرن و ایده آل

اصول طراحی دكوراسيون دفتر کار مدرن و ایده آل

اصول طراحی دكوراسيون دفتر کار مدرن و ایده آل 1004 512 کابلور

طراحی دکوراسیون دفتر کار با توجه به اصول و قوانینی انجام می‌شود که تنها با دانستن این اصول و قواعد می توانید یک چیدمان زیبا و شیک و در عین حال کاربردی را داشته باشید،محل کار به عنوان محیطی شناخته می ‌شود که تنها زیبایی آن، ملاک نیست و باید در عین حال که با توجه به نوع کاربرد فضا، تمام وسایل مورد نیاز در دسترس کارمندان و کارکنان باشد و دارای نظم و ترتیب و آرامش بخش نیز باشد تا راندمان کار در محیط کار بالاتر برود، در ادامه با اصول ساده اي براي طراحي دكوراسيون دفتر كار به سبك مدرن آشنا مي شويم که جلوه ی ویژه به فضای کار شما می بخشند. اگر به دنبال ایجاد تغییر در اداره یا شرکت خود هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

رعایت هارمونی رنگ

یکی از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون،نحوه ی به کار‌گیری رنگ ها می باشد.رنگ محیط کار تاثیر زیادی بر روحیه کارکنان دارد و انتخاب رنگ های مناسب و ایجاد تناسب در بین آن ها، از آن دسته نکات طراحی دکوراسیون می باشد که محیط کار را به فضای خلاق و مدرن بدل می کند. در دفتر کار استفاده از یک رنگ آنچنان خلاقانه نیست. دو یا نهایت سه رنگی که با دقت و سلیقه  انتخاب شوند میتواند فضای شما دگرگون کند.مهم است که رنگهایی که انتخاب میکنید در عین پویایی و خلاقیت، موجب ایجاد حس آرامش در فضا شوند. مثلا بهتر است که از رنگ های تند مانند قرمز استفاده نشود درست است که قرمز رنگی پویاست اما می‌تواند موجب برانگیختگی هیجانات و ایجاد خشونت و کلافگی در افراد شود.

اصول طراحی دكوراسيون دفتر کار مدرن

ایجاد نظم در فضا

نظم محیط کار، بسیار مهم است زیرا سبب پیشبرد بهتر کارها میشود. هر محل کار با توجه به نوع عملکردی که دارد باید دارای نظم و ترتیب و دکوراسیون خاص خود باشد. فضایی را در نظر بگیرید که هیچ چیز جای مشخصی ندارد. همه چیز آشفته و به هم ریخته است و هیچ کدام از کارمندان فضای مختص به خود را ندارند. در چنین فضایی احتمال مفقود شدن مدارک مهم، بسیار زیاد است و نباید توقع داشت که کارها منظم انجام شود. قطعا بی نظمی موجب پرتی حواس و آشفتگی کارکنان مجموعه می شود و بازدهی آنها کاهش می یابد. در نتیجه فضای سازماندهی شده به صورت ناخودآگاه حس خوبی به نیروها القا میکند و همین موضوع موجب می شود کارمندان عملکرد بهتری داشته باشند.

استفاده از قفسه و اشیای تزیینی فضای کار

استفاده از قفسه در طراحی دکوراسیون اداری یکی از مواردی است که موجب ایجاد فضا برای قرار دادن اشیایی میشود که جای مشخصی ندارند و همین موضوع در نظم دهی ظاهری بسیار موثر است. همچنین استفاده از وسایل دکوری به فضا و دکوراسیون شما حس و حال خاص و مدرن میبخشد. بهتر است شلف ها را نزدیک میز کار خود قرار دهید تا در زمان نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

استفاده از نور طبیعی

بهره مندی از نور خورشید در میزان شادابی و انرژی کارمندان و در نتیجه افزایش راندمان کار بسیار موثر است. حتی تجسم یک‌ اتاق کار کم نور هم موجب ایجاد کسالت و خواب آلودگی میشود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نور مصنوعی اصلا نمی تواند جایگزین نور طبیعی باشد. همچنین فضایی که از نور طبیعی بهره مند است بزرگ تر و دلباز تر به نظر می رسد. برای استفاده ی بیشتر از نور طبیعی پیشنهاد می شود میز کار خود را در نزدیکی پنجره قرار دهید.

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی مناسب

با توجه به اینکه افراد ساعات زیادی از روز خود را در محل کار سپری می کنند، نورپردازی آن باید با دقت و ظرافت فراوان انجام پذیرد تا چشم کارکنان خسته نشود. استفاده از نور کم و زیاد در هر صورت مناسب دفتر کار نیست و در هر حالت به نحوی سبب ایجاد مشکلات و مزاحمت برای افراد می شود. رعایت تناسب استفاده از نور مهتابی و آفتابی اهمیت ویژه دارد. به خاطر داشته باشید که انتخاب نحوه ی تابش نور به صورت متمرکز یا یکنواخت به طراحی دکوراسیون محیط کاری شما بستگی دارد. همچنین باید در انتخاب تم و میزان نور دقت کنید.

استفاده از گل و گیاه

گیاهان علاوه بر اینکه فضای شما را زیبا و چشم نواز می کنند،در طراحی دکوراسیون اداری هم مزایای بسیاری را ایجاد میکنند، به فضا حس تازگی و طراوت می بخشند، همچنین کسالت و خستگی از کار را به انرژی مثبت و شادابی تبدیل میکنند،نیاز نیست فضای خود را مملو از گل و گیاه کنید. استفاده از یک گلدان کوچک نیز می تواند در ایجاد این حس و حال موثر باشد. این موضوع شاید بی اهمیت به نظر برسد اما در ساخت فضای کار مدرن و ایده آل، نقش مهمی دارد.

استفاده از کف های کاذب مدیریت کابلی

معمولا در محیط کار با تعداد زیادی سیم تلفن، برق و داده سروکار داریم که فضا را شلخته و زشت می کنند. با کمک نسل جدید کف های کاذب که برای ساماندهی کابل ها طراحی شده اند می توانید فضا و دکوراسیون خود را زیبا و مرتب کنید و همچنین از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید. نکته ی جالب توجه کف های کاذب کابلور، ارتفاع حداقلی(۶ سانتی متر) آن ها می باشد که علاوه بر ایجاد نظم و زیبایی فضای بسیار کمی را از شما اشغال می کنند و به راحتی در هر فضایی قابل نصب هستند.

رعایت و توجه به این نکات به ظاهر ساده می تواند فضای شما را دگرگون کند و به شما برای رسیدن به محیط کار ایده آل کمک کند. در صورتی که خواستار ایجاد تغییر در فضای کاری خود هستید و مایلید محیط کار خود را از حالت یکنواخت و قدیمی خارج کنید، با ایجاد این تغییرات کوچک می توانید دفتر کاری دلنشین و سرزنده خلق کنید.

کابلور لوگو

کابلور


روشي نوين


براي مديريت كابل ها

ارتباط با کارشناسان

تماس با ما

آدرس: ونک، خیابان شیخ بهایی، خیابان اتحاد، پلاک2، طبقه سوم، واحد5، مهرازگستر آروند

تلفن: 02188611025

درباره ما

شرکت مهراز گستر آروند با در نظر گرفتن نیازهای موجود در بازار، اقدام به تولید کف کاذب پلیمری با برند کابلور نموده است. طراحی این کف کاذب به دلیل سادگی ظاهری، اجرای سریع، کیفیت بالا و قابلیت ایجاد دسترسی آسان به کابلهای و تاسیسات، مورد استقبال و رضایت کارفرمایان پیشین قرار گرفته است.